SK Přepychy – SK Albrechtice n.O.   1 : 2 (0 : 1)

V neděli 8. května jsme zajížděli na hřiště posledního mužstva tabulky OP. II tř. a jelikož  jsme měli v tabulce pouze 23 bodů, potřebovali jsme zde zvítězit.

K mači jsme nastoupili v této sestavě:

Králík Michal – Bartoš Petr, Zeman Pavel, Jaroš Jiří (K), Barták Martin – Velíšek Luděk

(77. Sychra Martin), Kyral Roman, Duha Petr, Velíšek Ondřej – Hořínek David, Řehák

Tomáš (88. Králík Filip)

Rozhodčí: Jedlinský Luboš, Špaček Ladislav                   Diváků: 84 (45 z Albrechtic)

Zápas začal vzájemným oťukáváním a bylo vidět, že oběma mužstvům jde o hodně. Po 10. minutách jsme hru vyrovnali a stále častěji jsme doráželi na branku domácích. Branky jsme se dočkali v 18. minutě, kdy byl na dostřel přepyšné brány faulován náš hráč a z 23 metru kopemen VPK. Míč si staví David Hořínek, domácí stavějí zeť a naši hráči stavějí ještě jednu clonu, aby brankaři znemožnili výhled. David krásně trefuje přízemní střelou k tyči branku a brankař nemá šanci brance zabránit. Vedeme 1 : 0 a radost je obrovská, i díky tomu, že gól padl do branky, kde si rozložili svůj FAN KLUB naši mladí fanoušci s bubny. Uklidnili jsme se chvílemi jsme předváděli fotbal, na který se dalo s radostí dívat. Do poločasu už žádná branka nepadla, protože obrany pracovali spolehlivě a brankaři vše pochytali.

Do druhého poločasu nasadili domácí dva čerstvé hráče a bylo vidět, že s výsledkem chtějí něco udělat. S podporou větru v zádech nás tlačili k našemu pokutovému území. V těchto fázích zápasu jsme se zmohli na pouhé odkopávání míčů do bezpečí a Michal v bráně dokazoval své nesporné kvality. Přepychy se dočkali vyrovnání v 70. minutě zápasu, kdy dali gól  z VPK a podobné vzdálenosti jako my. Je to 1 : 1.  Ještě předtím se ale musím zmínit o situaci, která brance předcházela. Okolo 60. minuty při našem ojedinělém útoku padá k zemi v pokutovém území Přepych Tomáš Řehák, rozhodčí ukazuje na penaltu. V tom Tomáš začne gestikulovat, že se o faul nejednalo a že pouze zakopl (skutečný čin FAIR PLAY). Klobouk dolů Tomáši.

Od vyrovnávacího gólu uplynuly pouhé 4 minuty a fotbalový Bůh nás odměnil v 74. minutě, kdy Petra Duhu faulují v pokutovém území domácí obránci a o nařízené penaltě nemůže být pochyb. Míč si bere Tomáš Řehák a proti jeho dobře mířené a prudké střele k pravé šibenici je brankař  bezmocný. Stav zápasu překlápíme v náš prospěch a vedeme 2 : 1. Zápas víceméně do konce zápasu kontrolujeme a můžeme vidět i takové parády, kdy David Hořínek na sebe naváže u rohového praporku 3 soupeřovi hráče a ještě nebezpečně odcentruje, ale nikdo nedoráží.

Co napsat závěrem. Celé mužstvo zaslouží ocenění za bojovný a místy i kvalitní výkon. Své kvality předvedl David Hořínek, i když dvouletá herní pauza je na něm znát a jsme moc rádi, že nám pomáhá. Kluci si hrábli až na samé dno svých fyzických rezerv – bez rozdílu. Jednoho borce ale musím vyzdvihnout nade všemi. Je to Michal Králík. Svými zákroky přiváděl domácí střelce k zoufalství. Michale – byl to tvůj zápas.

A náš FAN KLUB byl 12. hráčem a domácí trenér byl jeho fanděním nadšen – kluci DÍKY V neděli 15. května hostíme Sokol Lukavici a měli bychom tyto body potvrdit.